Cudowna moc kwasu hialuronowego

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Wskazówki zegara odmierzają czas, zrywamy kolejne kartki z kalendarza, za oknem zmieniają się cyklicznie pory roku. A my? Przybywa nam lat, na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra widocznie traci swoją witalność. Już nie jesteśmy piękni i młodzi. Wszystkiemu jest winien ubytek kwasu hialuronowego.   

            Wspomniany kwas to polisacharyd (cukier złożony), który w sposób naturalny jest wpisany w ludzki organizm, a dokładniej rzecz ujmując – w skórę człowieka. Ma kilka funkcji, czyli: wiązanie wody w organizmie, zwalczanie wolnych rodników i ochronę w pewnym stopniu przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Coraz mniej kwasu

Kwasu hialuronowego jest w skórze pod dostatkiem mniej więcej do 25 roku życia, później jego zawartość w komórkach znacznie spada. Ma to swoje konsekwencje. Z biegiem czasu dochodzi do obniżenia nawilżenia skóry, włókna kolagenowe są mniej elastyczne, a to prowadzi do pojawienia się zmarszczek. Proces starzenia staje się faktem. Owszem, natury nie da się oszukać, ale można jej odrobinę pomóc poprzez uzupełnienie powstałych niedoborów. Jak?

(Bez)boleśnie, ale skutecznie

Do walki z upływającym czasem można podejść na dwa sposoby w zależności od zasobności portfela: nieinwazyjnie i inwazyjnie. Zabiegi nieinwazyjne sprowadzają się do sukcesywnego wcierania kremu w skórę. Jest to działanie na pewno mniej efektowne od tego drugiego, ale – co zostało potwierdzone w przeprowadzonych badaniach klinicznych – także przynoszące zadowalające rezultaty. Skóra jest widocznie wygładzona, bardziej elastyczna i wygląda młodziej. A przecież o to właśnie chodziło.

Inwazyjny sposób uzupełniania niedoborów w skórze polega na wstrzykiwaniu w jej różne warstwy wypełniaczy z kwasem hialuronowym w gabinecie kosmetycznym. Efekty widoczne są natychmiast gołym okiem. Jak to działa? Cząsteczki wprowadzanego pod skórę kwasu stają się czymś w rodzaju budulca tkanek, które pod jego wpływem są znów wypełnione, nawilżone i ujędrnione. W związku z tym, że omawiana substancja jest biozgodna (stuprocentowo naturalna), a jej aplikowanie nie przynosi praktycznie żadnych skutków ubocznych, to wszelkiego rodzaju zabiegi z kwasem hialuronowym nie należą do najtańszych.

Grunt to dobrze wykonany zabieg, który powinien być przeprowadzony przez doświadczonego i sprawdzonego kosmetologa. Z ilością wstrzykiwanego kwasu można bardzo łatwo przesadzić, a wtedy… O zgrozo! 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*