Czy kolory ubrań mówią kim jesteśmy?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Czy zastanawiałyśmy się kiedyś, dlaczego czasami mamy ochotę na założenie żywego i jaskrawego koloru, a niekiedy wybieramy odcienie szarości? Czy myślałyśmy, że może to być uzależnione od naszego nastroju? Badania dowiodły, że nasza szafa i przewaga kolorów w niej dominujących doskonale może określić nasz charakter. Sprawdźmy zatem co mówi o nas nasz ulubiony kolor.

Jaki kolor dominuje w Twojej szafie? Sprawdź jaki on ma wpływ na Twój charakter!

GRANAT to kolor, który podkreśla dyktatorskie zapędy i chęć przewodzenia.

BRĄZ symbolizuje rezygnację i pesymizm.

RÓŻ mówi o uległości i często schlebianiu cudzym gustom.

BORDO zakładają zazwyczaj osoby znające swoją wartość, ale jednocześnie niezamierzające za wszelką cenę błyszczeć. Cenią sobie głównie dyskrecję i spokój.

POMARAŃCZ symbolizuje zadowolenie z życia. Może jednak niekiedy oznaczać nadmierną skłonność do agresji lub nadpobudliwość.

CZERWIEŃ zazwyczaj jest noszona przez osoby dumne z siebie i swoich dokonań.

ŻÓŁTY w matowych odcieniach mówi o podejrzliwości lub skłonnościach do lenistwa i braku praktyczności. Jaskrawy i klarowny oznacza dużą komunikatywność związaną z tolerancją i troskliwością oraz jest oznaką towarzyskich walorów.

BIAŁY symbolizuje chęć pokazania się, wyróżnienia.

BŁĘKITNY sprzyja niepoprawnym marzycielom i urodzonym luzakom.

ZIELONY charakteryzuje osoby pewne siebie, ale także z reguły dyskretne.

SELEDYNOWY oznacza, że brakuje nam uznania innych.

KHAKI świadczy o dużym poczuciu humoru, ale także o dystansowaniu się do spraw tego świata.

CZARNY odczytywany jest jako oznaka posępności. Osoby preferujące ten kolor nie lubią się wtrącać w nie swoje sprawy i tego samego oczekują w zamian.

Jakie kolory dominują w Twojej szafie? Czy ich charakterystyka jest zgodna z Twoją osobowością? Niekiedy nieświadomie podczas zakupów dokonujemy wyboru koloru odzieży po czym w domu okazuje się, że jest to kolejne ubranie w tym samym odcieniu, co pozostałe ciuchy w szafie. A wszystko zależy od naszej osobowości.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*