Jak oczyścić skórę?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Każda kobieta marzy o promiennej, gładkiej i czystej cerze. Istnieje wiele zabiegów zapewniających atrakcyjny wygląd skóry twarzy. Z chęcią opowiem o swoich mniej lub bardziej skutecznych sposobach.

Pierwszy a zarazem najbardziej drastyczny i nie polecany nawet największemu wrogowi sposób to oczyszczanie manualne. Żeby było bardziej dramatycznie – wykonywane w domowym zaciszu. Jeśli ktoś na hasło „parówka” w kontekście oczyszczania twarzy nie ma odruchu ucieczki ani napadów paniki, zapewne miał nudny i bezproblemowy okres dojrzewania. „Parówka” polega na rozszerzeniu porów skóry pod wpływem gorącej wody a następnie  mechanicznym oczyszczaniu skóry poprzez – brrr… – wyciskanie. Wyciskanie pryszczy nigdy nie jest i nie będzie najskuteczniejszym sposobem na oczyszczenie skóry. Chociaż jeśli chodzi o zapewnienie sobie niezwykle atrakcyjnego wyglądu jest to zabieg najskuteczniejszy, o ile później wybieramy się na bal przebierańców w kostiumie zakrwawionego, zapuchniętego straszydła. A ile czasu zaoszczędzimy na charakteryzacji!

Pozostałe sposoby są dużo mniej inwazyjne i zdecydowanie przyjemniejsze w wykonaniu. Pierwszy z nich to peeling. Peeling ma za zadanie usunąć z powierzchni skóry łuszczący się, suchy naskórek i jednocześnie poprawić ukrwienie skóry, żeby jeszcze lepiej reagowała na dalsze upiększające zabiegi. Peelingi dzieli się na dwa typy: delikatniejszy enzymatyczny i peeling mechaniczny z użyciem mikrodrobinek. Zazwyczaj wybieram peeling z drobinkami, ponieważ uwielbiam masaż drobinkami i uczucie wygładzenia skóry, następujące po zabiegu.

Kolejny sposób to maseczki glinkowe. Istnieje wiele rodzajów glinek, ale w przypadku mojej cery idealnie sprawdza się glinka biała. Nie bez powodu jest polecana dla cer tłustych – wchłania nadmiar sebum i wysusza zmiany trądzikowe. Glinki mogą być wzbogacane takimi składnikami jak witaminy, oleje, składniki nawilżające bądź inne rodzaje glinek. Dodatek witaminy C dodatkowo skutecznie rozświetla cerę.

Ostatni sposób to połączenie dwóch poprzednich – maseczki typu peel-off. Nakłada się je jak zwykłe maseczki do twarzy i pozwala zastygnąć. Kolejnym krokiem jest usunięcie maseczki nie zmywając ją, a delikatnie odrywając z twarzy. Daje to dodatkowy efekt peelingu – idealne dla wiecznie zabieganych zwolenników produktów 2w1.

Regularne stosowanie maseczek powoduje poprawę stanu skóry. Należy jednak pamiętać o tym, by tej poprawy nie zaprzepaścić wyciskaniem…

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*