Jak wybrać stanik?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jest pierwszą lub drugą rzeczą, którą zakładamy każdego ranka a jego wybór powinien być poprzedzony dokładnym wymierzeniem naszych kształtów oraz przymierzeniem, które pozwoli sprawdzić, czy stanik, o którym tu mowa, leży na naszych piersiach idealnie.

W ciągu życia nasze kształty ulegają zmianie. Błędem jest zatem kupowanie od lat tego samego rozmiaru bez zmierzenia się. Wiedzieć należy także, że nie każdy rodzaj miseczki pasuje do kształtu i wielkości naszych piersi. Staniki dostępne są w rozmiarach od A do L i obwodzie pod biustem od 60 do 130 cm.
Wybierając nowy stanik powinniśmy zadbać o to, by leżał na piersiach idealnie, bowiem dokonanie niewłaściwego wyboru prowadzić może do bólu kręgosłupa, pleców czy ramion. Dobrze leżący z kolei może wymodelować naszą sylwetkę nadając jej wcięcie w talii.

Jaki rozmiar wybrać

Kiedy zakupujemy stanik w pierwszej kolejności powinniśmy właściwie określić rozmiar, który będzie dla nas idealny. Aby zatem sprawdzić czy dokonujemy zakupu właściwego rozmiaru, zachęcamy do zapoznania się z zasadą obliczania obowiązującą w kręgu znających się na rzeczy osób.
Aby tego dokonać potrzebna jest nam miara krawiecka. Wykonując wydech mierzymy obwód tuż pod biustem, następnie odejmujemy od niego 5-10 cm. dajemy sobie taką rezerwę ze względu na fakt, iż każdy stanik posiada trzy możliwości zapięcia go a w czasie jego noszenia i prania, biustonosz rozciąga się, przez co zapinamy go z czasem nieco ciaśniej. Jeśli zatem dokonując pomiaru uzyskałyśmy obwód 85, oznacza, że poprosić powinnyśmy o model mający pod biustem 80 lub 75 cm.
Teraz potrzebny jest nam rozmiar miseczki, który określa różnica między obwodem w biuście i pod biustem. I tak:
miseczka A – różnica wynosi 12-14 cm,
miseczka B – różnica 14-16 cm,
miseczka C – różnica wynosi 16-18 cm,
miseczka D – 18-20 cm.
Z zakupem stanika jest podobnie jak z zakupem butów, choć wiemy, jaki rozmiar posiadamy nie wyobrażamy sobie dokonania zakupu bez wcześniejszego przymierzenia. Okazać może się, że rozmiar, którym kierowaliśmy się przy zakupie poprzedniego biustonosza w przypadku nowego nie sprawdza się.

Istnieje kilka wskazówek, poza wykonaniem dokładnego pomiaru, na które należałoby zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru stanika.
Nie każda kobieta czuje się dobrze w danym fasonie, tymczasem jego zadaniem jest modelowanie biustu, dlatego powinien być dobrany tak, by dać kobiecie maksimum komfortu. Najlepszym sposobem na to jest zmierzenie kilku różnych modeli i wybranie tego, który zapewnia piersiom wygodne ułożenie.
Jeśli stanik posiada fiszbiny powinny one przylegać tak, by wskazywały środek pachy. W źle dobranym biustonoszu fiszbina nachodzi na pierś lub na plecy. Miseczka nie może się wpijać w ciało, w przypadku takiej sytuacji należy wybrać model z miseczką większą.
Zakładając stanik powinnyśmy najpierw założyć ramiączka, następnie pochylić się w przód, by piersi miały możliwość swobodnego ułożenia się w miseczkach. Można wspomóc ich ułożenie poprzez poprawienie ich od zewnątrz, wypychając je niejako w przód.

Wybór stanika

Istnieje kilka rodzajów stanika: sportowe, typu push-up, bardotki, usztywniane, miękkie.

Kiedy uprawiamy sport, warto wybrać model sportowy, który zapewni swobodę ruchów przy jednoczesnym podtrzymywaniu piersi. Powinien być wykonany w 100% z bawełny, która umożliwia skórze oddychanie.
Dość często można spotkać się z opinią, że kobiety z dużym biustem powinny wybierać modele z szerokimi ramiączkami. Istnieje tymczasem jeszcze jedna opinia, mówiąca o tym, że szerokość ramiączek nie jest tu najważniejsza. Zgodnie z tym sądem ramiączka mogą być cieniutkie a jeśli się wpijają, należy je wydłużyć lub kupić model o mniejszym obwodzie pod biustem. Co jest prawdą? Najlepiej sprawdzić to na własnej skórze, w tym wypadku piersiach i dokonać najlepszego dla siebie wyboru.
Jeśli chcemy model z fiszbinami należy dobrać go tak, by fiszbina kończyła się w połowie pachy i układała pierś tak, by jej nie odciskała. Właściwy wybór sprawia, że fiszbina nie uciska piersi.
W celu chęci uzyskania efektu podniesienie naszych wdzięków należy wybrać model typu push-up. Wiele z nich posiada dodatkowo silikonowe wkładki, które optycznie powiększają biust.

Rodzaj piersi a typ proponowanych staników

W doborze staników istnieją pewne zasady, które warto wykorzystać w czasie zakupów.
Jeśli jesteśmy właścicielkami dużego biustu warto rozpocząć poszukiwanie stanika od modelu „balkonetki”, który posiada miseczkę typu ¾ lub „full cup”, który jest modelem zabudowanym.
Panie z małym biustem z kolei powinny zainteresować się modelem typu „push-up” czy „plunge”, którego fiszbiny kończą się dość nisko na środku. Wskazany jest również model „half cup” z miseczką typu ½, podnoszącą i eksponującą piersi.
W przypadku biustu szeroko rozstawionego zmierzmy model „plunge”, „push-up”. Obydwa zaopatrzone są w fiszbiny, które przytrzymują piersi i przybliżają je do siebie.
Blisko osadzony biust dobrze wygląda i czuje się w modelach staników, których miseczki posiadają między sobą niewielki odstęp a fiszbiny kończą się tuż przy mostku.

Przed zakupem stanika nie należy rezygnować z jego przymierzenia. Warto dlatego zarezerwować sobie nieco czasu na znalezienie modelu, który sprawi, że stanik w czasie jego noszenia nie będzie w ogóle wyczuwalny, a w którym to nasze piersi będą bezpieczne i nieuciśnięte.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*