Skip to content

Krem Lefery a starzenie się skóry

Written by

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Kłopot utrzymania skóry we właściwej kondycji szczególnie istotny jest dla kobiet i związany z poziomem estrogenów w organizmie. Skóra ludzka stworzona jest przez trzy warstwy: naskórek, skórę właściwą oraz tkankę podskórną. Za elastyczność odpowiada kondycja skóry właściwej. To tutaj występuje tkanka zbita włóknista, która zawiera olbrzymią ilość włókien kolagenu i elastyny.

Kolagen

Jest to białko ludzkie stanowiące ponad 70% suchej masy skóry. Obecnie znanych jest aż trzynaście typów kolagenu, jednak tylko sześć z nich można znaleźć w skórze. W tej tkance najwięcej jest kolagenu typu I (80%) i III (15%).  Włókna elastynowe stanowią zaledwie 3% suchej masy skóry.

Starzenie skóry

Wraz ze starzeniem  skóry pojawiają się zmiany zanikowe, elastoza, utrata wody i spadek lipidów oraz wzrost ilości wolnych rodników tlenowych. Naskórek staje się coraz cieńszy, promieniowanie UV przenika do coraz głębszych warstw skóry, przyspieszając i nasilając pojawiające się w niej uszkodzenia. We włóknach kolagenowych i elastynowach także pojawiają się nieprawidłowości (elastoza). Zmniejsza się ilość fibroblastów, dążą one do zaprogramowanej apoptozy, co osłabia procesy regeneracyjne skóry. Zmniejszenie liczby komórek fibroblastów  wiąże się również ze spadkiem ilości produkowanego przez nie kolagenu. Właściwości fizykochemiczne kolagenu obecnego w skórze ulegają modyfikacji – jest oporny na kolagenazę, jest mniej rozpuszczalny i słabiej pęcznieje.

Sposób na zmarszczki

Aby zadziałać na oznaki starzenia konieczna jest stymulacja warstwy właściwej skóry, niestety kremy zazwyczaj działają tylko na naskórku. Do niedawna było to możliwe jedynie przez zabiegi medycyny estetycznej. Sytuacja odmieniła się wraz z odkryciem kremu Lefery Active Cell Regeneration, którego cząsteczki są tak niewielkie, że przenikaja przez pory skóry do warstwy tkanki właściwej i cofają zmiany wywołane przez wiek.
 

Previous article

Siemię lniane zmniejsza ryzyko wystąpienia raka prostaty

Next article

Prostytucja nieletnich

Join the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *