Kwas chlorogenowy w tabletkach

[Głosów: 1   Average: 5/5]

Jest to substancja będąca naturalnym estrem powstającym z połączenia kwasu chinowego oraz kawowego. Można ją odnaleźć w przyrodzie, np. w ziarnach zielonej kawy, liściach pokrzywy czy owocach głogu.  Za sprawą najnowszego odkrycia biologów cały świat zainteresował się kwasem chlorogenowym, ponieważ okazało się, że dostarczanie tego związku chemicznego w odpowiedniej dawce jest w stanie na stałe wyeliminować problem otyłości.

Badania naukowe nad CGA

W 2012 roku na spotkaniu naukowców na konferencji American Chemical Society ogłoszono, że kwas chlorogenowy (CGA) to skuteczne rozwiązanie dla wspomagania odchudzania.  Co więcej przedstawiono również inne zalety substancji wyizolowanej z zielonej kawy, które zostały potwierdzone w prowadzonych testach. Regularne przyjmowanie kwasu chlorogenowego dezaktywuje obecne w organizmie wolne rodniki, które nie tylko przyspieszają procesy starzenia, ale również mogą być przyczyną groźnych mutacji komórek, które w przyszłości mogą doprowadzić nawet do rozwoju nowotworu.  Wykazano, także odtłuszczające działanie kwasu chlorogenowego, co pozwala na usprawnienie pracy wątroby i obniża ciśnienie krwi.

Kto powinien stosować kwas chlorogenowy?

Przede wszystkim osoby, które zmagają się z zaburzeniami wagi, ponieważ CGA w dużym stopniu przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Dzięki uregulowaniu pracy organizmu gwarantuje lepsze samopoczucie oraz dodaje energii, dlatego warto włączyć suplementację kwasem chlorogenowym do diety, szczególnie osobom narażonym na wysiłek psychiczny i fizyczny.  W trakcie badań wykryto również, że przez spalanie tkanki tłuszczowej i obniżenie ciśnienia krwi, na skutek pozbycia się otyłości, kwas chlorogenowy skutecznie przeciwdziała pojawieniu się cukrzycy. Z tego względu kwas chlorogenowy jest polecany diabetykom.https://twojnajlepszyszpital.pl/bioveliss-tabs.html

Jaka dawka kwasu chlorogenowego jest odpowiednia?

Podczas badań amerykańscy naukowcy zajęli się również dobraniem idealnej, dobrze przyswajalnej dawki kwasu chlorogenowego, która zapewniłaby pełne działanie tego związku. Najlepsze wyniki otrzymano dla 800 mg kwasu chlorogenowego. Na tej podstawie stworzono tabletki CGA800 ze skoncentrowaną zawartością CGA wynoszącą dokładnie 800 mg.

O Marzena Wielgus 39 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*