MagiCal ze spiruliną

[Głosów: 0   Average: 0/5]

MagiCal – Wapń i Magnez

MagiCal źródło wszystkich niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu mikro-i makroelementów, zwłaszcza wapnia i magnezu, pozyskanych z morskich alg. Ludzki organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wyprodukować w dostatecznych ilościach, dlatego należy zapewnić sobie ich uzupełnienie z dodatkowych źródeł.

Wapń i fosfor (oraz ich krystaliczne związki) są podstawowym składnikiem kości, pełniąc dla organizmu strukturalne funkcje budulcowe. Jony wapnia pełnią rolę regulatora procesów fermentacyjnych, motorycznej aktywności komórek, wydzielania hormonów i innych ważnych funkcji życiowych.

Magnez jestjednym z ważniejszych makroelementów organizmu. Około 70% magnezu znajduje się w tkankach kostnych. Zapewnia optymalne przyswojenie wapnia. Dowiedziono naukowo, obydwa wymienione makroelementy wchodzą wewnątrz organizmu w określone związki. Magnez reguluje ilość przyswajanego przez organizm wapnia zapobiegając jego nadmiernemu wydalaniu. Niedobór magnezu może powodować odkładanie się wapnia nie w tkance kostnej, a w naczyniach krwionośnych, prowadząc do ich uszkodzenia. Magnez jest istotnym aktywatorem procesu przemiany materii. Wchodzi w skład ponad 300 różnych enzymów. Uczestniczy również w syntezie białka i produkcji energii.

Żelazo odgrywa niezwykle istotną rolę w procesie przemiany materii. Wchodząc w skład hemoglobiny, bezpośrednio uczestniczy w transporcie tlenu z płuc do wszystkich tkanek, organów i układów organizmu. Niedobór żelaza prowadzi do upośledzenia wymiany gazowej tlenu i dwutlenku węgla (niedotlenienia), i w efekcie do pogorszenia przebiegu procesów energotwórczych. Traci na tym przede wszystkim system świadomości i mózg, zwłaszcza w momentach intensywnego fizycznego obciążenia.

Cynk wchodzi w skład ponad 100 enzymów, uczestniczy w transporcie C02 (dwutlenku węgla), aktywnie wspomaga gojenie ran. Niedobór cynku powoduje zaburzenia apetytu oraz smaku.

Mangan – mikroelement, będący składnikiem wielu enzymów. Jego niedobór prowadzi do naruszenia równowagi w procesach przemiany materii i negatywnie odbija się na stanie tkanki mięśniowej.

Miedź odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowego składu krwi. Jest niezbędna w przyswajaniu żelaza przez organizm. Bierze udział w syntezie mieliny tj. białkowo- lipidowej osłony włókien nerwowych.

Działanie produktu MagiCal:

• uzupełnia niedobór mikro- i makroelementów

• wzmacnia tkankę kostną i mięśniową

• przydatny w okresie rehabilitacji po urazach, chorobach, operacjach

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Skład: wapń (fosforan), magnez (tlenek), żelazo (fumarat), cynk, miedź (glikonian), magnez (glikonian), chrom, witamina B2, witamina B12, beta-karoten, Spirulina, algi, substancje pomocnicze.

Opakowanie: 120 tabletek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*