Zdrowie i Ty

Makijaż permanentny oczu

Permanentny makijaż to nic innego jak wprowadzanie odpowiednich pigmentów pod skórę metodą bardzo zbliżoną do tatuowania, przy utrzymywaniu się efektu w granicach 2-5 lat. Zazwyczaj stosuje się go w okolicach ust, brwi i oczu.

Posługując się techniką mikropigmentacji osoba wykonująca zabieg rysuje kreskę w taki sposób, by utworzyła ona ciemną linię w wieńcu rzęs i tuż powyżej, tak by podkreślić lub nadać oczekiwany kształt migdała. Metoda zarówno nadaje głębię spojrzeniu jak również koryguje kształt oka, jeśli występuje asymetria lub dysproporcja.

Nowa technika wykonania sprawia, że permanentny makijaż oczu zapewnia efekt zagęszczania rzęs, jak również efekt 3D. Poprawne wykonanie makijażu sprawia, że kreski na oczach są bardzo kobiece, spojrzenie uwodzicielskie, a sam makijaż bardzo wygodny, ponieważ przed każdym wyjściem z domu nie trzeba już pamiętać o umalowaniu oczu, zwłaszcza kiedy się spieszymy i zazwyczaj malowałyśmy się szybko i niedbale. Dzięki technikom makijażu można uzyskać efekt liftingu, czyli delikatne uniesienie zewnętrznych stron oka oraz nadać im intrygującego i tajemniczego wyglądu.

Zazwyczaj polecane są kreski w czerni, odcieniach szarości, ciemnym brązie, granacie, oraz szmaragdzie. Kreski można narysować podwójnie stosując przeróżne opcje kolorystyczne. Przedłużając górną kreskę uzyskamy efekt bardziej zalotnego oka.

Rysując dolną kreskę można zastosować technikę kropeczek, linii stałej lub cieniowania, wszystkie trzy profesjonalnie wykonane dają bardzo interesujący efekt. Warto zwrócić uwagę, by przy dolnym podkreślaniu oka zastosować pigmentację naturalnej linii rzęs, zabarwiając wyłącznie przestrzeń między nimi, zapewni to uzyskanie efektu gęstszych rzęs, dzięki czemu oko nie będzie wyglądało na obciążone.

Zabieg wykonywany w znieczuleniu jest całkowicie bezbolesny, jednak w ciągu 1-2 dni oczy mogą być delikatnie podrażnione. Po wykonaniu zabiegu powinnyśmy otrzymać, od osoby wykonującej nam makijaż szczegółowe wskazówki jak dbać o okolice, które były poddanie zabiegowi. Dopigmentowanie można panować dopiero po upływie ok 4-6 tygodni, nie wcześniej. Podczas korekty makijaż może zostać pogrubiony, wydłużony lub pociemniony. Korekta nie musi świadczyć wyłącznie o tym , że pierwszy zabieg został źle wykonany, jest to naturalny etap każdej pigmentacji.

Podobne wpisy:

  • Makijaż permanentny – wygoda dla śpiochów
  • Pielęgnacja włosów kręconych
  • Czym jest mezoterapia?
  • Zabieg kawitacyjny metodą na oczyszczanie cery
  • Ćwiczenia na pośladki i uda

Jakub Krajewski

29 lat Jakub Krajewski pracuje jakoProtetyk Słuchu:Praca na uczelni - Uniwersytet Medyczny w Łodzi Cykl wspaniałych artykułów do prasy w mieście Wrocław

Miejsce dla Ciebie

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *