Manicure japoński

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Manicure japoński, który obecnie podbija salony kosmetyczne na obszarze całego kraju ma swoją bogatą historię, mylą się przy tym osoby, które myślą, że japoński jest on tylko z definicji. Manicure definiowany w literaturze fachowej jako P Shine (nazwa ta jest wiązana także z japońską firmą kosmetyczną, która spopularyzowała ten rodzaj zabiegu na świecie) narodził się przed ponad czterystu laty, jego inicjatorkami okazały się natomiast japońskie arystokratki zastanawiające się intensywnie nad tym, jakie przedsięwzięcia podejmować, aby ich paznokcie wyglądały naprawdę szczególnie.

Dla kogo manicure japoński?

Dbałość o paznokcie do niedawna była charakterystyczna głównie dla kobiet. Panowie, nawet jeżeli również o nie dbali, musieli robić to poniekąd w ukryciu, ich poczynania o to, żeby wygląd paznokci u rąk nie budził zatrwożenia, często nie tylko nie były doceniane, ale nawet stawały się tematem kpin. Panowie woleli więc utrzymać w tajemnicy to, że prezencja paznokci nie jest dla nich kwestią drugorzędną. Na początku dwudziestego pierwszego wieku coraz efektywniej walczymy jakkolwiek z podobnymi stereotypami, a to, co wzbudzało nasze zdumienie i niezrozumienie, teraz może nas jedynie cieszyć. Manicure japoński rekomendowany jest nie tylko paniom, lecz również panom, a do tego w podobny sposób kobiety, jak i mężczyźni poddają się mu z prawdziwą satysfakcją. Przyczyn takiego stanu rzeczy trzeba doszukiwać się zwłaszcza w prozdrowotnych zaletach wzmiankowanego zabiegu. Manicure nie tylko nadaje płytce paznokcia urodziwy połysk, ale dodatkowo wzmacnia ją. Zabieg zalecany jest tym samym przede wszystkim tym osobom, które do tej pory nie mogły poradzić sobie z kłopotem słabych, delikatnych i rozdwojonych paznokci, uciążliwość ta dotykała zaś w takiej samej mierze kobiety oraz mężczyzn.

Czemu manicure japoński jest niezwykły?

Osoby, które poddają się zabiegom upiększającym paznokcie przeważnie myślą nade wszystko o zwiększeniu ich atrakcyjności wizualnej. Skutkiem tego informacja na ten temat, że manicure japoński ma także właściwości prozdrowotne może budzić szok.

Nie brakuje osób przeświadczonych o tym, iż mamy do czynienia w głównej mierze ze swego rodzaju chwytem reklamowym zachęcającym do bliższego zainteresowania się możliwościami tej techniki zdobienia paznokci, w istocie jednak możemy mówić o czymś więcej aniżeli tylko o trafnej reklamie. W czasie zabiegu płytka paznokci pozyskuje nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także składniki odżywcze. Kosmetyczka nakłada na nią substancję obejmująca witaminy, krzemionkę oraz wosk pszczeli, z trudem zatem dziwić się, że jej stan polepsza się nawet po jednym zabiegu.

Bez wątpienia, tak jak i w przypadku wielu innych zabiegów kosmetycznych, zachowanie zadawalającego efektu potrzebuje ich konsekwentnego powtarzania. Osoby, które profesjonalnie wykonują manicure japoński zwracają wobec tego uwagę na to, że rzeczywiście skuteczna będzie zwłaszcza sesja składająca się z dwóch albo trzech zabiegów powtarzanych w odstępach dwutygodniowych. W ten sposób zagwarantujemy płytce naszych paznokci prawidłowe odżywianie oraz sprawimy, że korzystne zmiany będą wyraźne jeszcze przez długi czas. Kosmetyczki radzą przy tym, aby osoby liczące na prozdrowotne wyniki zabiegu wstrzymywały się od malowania paznokci podczas trwania następnych sesji. Lakier nie będzie wtedy ich osłabiał, a płytka paznokcia będzie mogła powoli się odbudować.

Manicure japoński – Jak wygląda zabieg? Kolejne etapy

Osoby, które są zaciekawione poddaniem się zabiegowi nie mają dzisiaj problemu ze znalezieniem salonu, jaki podejmie się jego zrealizowania. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy jednak spieszyć się z podejmowaniem tego typu decyzji. Manicure japoński objawia nam maksimum swoich możliwości przede wszystkim dopiero, gdy jest wykonywany rzetelnie przez osobę, która może pochwalić się pewną kompetencją na temat kosmetologii.

Etapy manicure japońskiego krok po kroku

1. Usunięcie przy pomocy kopytka wystających skórek (jeżeli to konieczne)

2. Zmatowienie płytki paznokcia w celu wyeliminowania warstwy tłuszczu zalegającej na płytce

3. Nałożenie oraz wmasowanie w paznokieć pasty obfitej w witaminy

4. Wmasowanie w paznokieć specjalnego pudru.

Sam zabieg składa się z kilku kroków, doświadczona kosmetyczka pamięta przy tym, aby nie przeoczyć żadnego z nich w trosce o bezpieczeństwo oraz atrakcyjność paznokci swoich klientów. Wszystkie operacje związane z należycie wykonanym manicure japońskim muszą być przy tym poprzedzone wnikliwymi oględzinami płytki paznokcia tak, aby realna stała się ocena stanu, w jakim się znajduje. Jeśli paznokcie są bardzo uszkodzone, specjalista powinien zaniechać od wykonania zabiegu stosując uprzednio kurację wzmacniającą, bywa przy tym i tak, iż jeszcze przed zrealizowaniem właściwego manicure japońskiego konieczne jest usunięcie przy wykorzystaniu kopytka szpecących paznokieć wystających skórek.

W następnym etapie zabiegu potrzebne jest delikatne zmatowienie płytki paznokcia. Może się to wydawać trochę dziwne zważywszy, że sam manicure japoński bazuje przede wszystkim na jej wygładzaniu oraz polerowaniu, nie powinniśmy niemniej zapominać o tym, że na powierzchni płytki przeważnie znajduje się cienka powłoka tłuszczu. Aby zabieg przyniósł efekty odpowiadające naszym przewidywaniom konieczne jest jej usunięcie, to natomiast jest możliwe przede wszystkim dopiero, gdy płytka paznokcia będzie nieznacznie zmatowiona.

Wówczas w kolejnym etapie zabiegu na specjalną polerką nakładana jest pasta bogata w witaminy, zadaniem kosmetyczki jest zaś dokładne wmasowanie jej w płytkę paznokcia klienta. Czas trwania tego etapu zabiegu jest uzależniony od subiektywnych cech paznokci, etap ten uznaje się bowiem za ukończony dopiero wówczas, gdy płytka paznokciowa zaczyna się połyskiwać. Ostatni etap zabiegu to wmasowywanie specjalnego pudru, który także stanowi integralny składnik zestawu do manicure japońskiego. Puder może pojawić się na płytce paznokciowej dopiero wówczas, kiedy jest ona doskonale gładka oraz błyszcząca, jeśli zaś paznokcie sprawiają wrażenie zniszczonych, tę część zabiegu powinno się powtórzyć dwa albo trzy razy na przestrzeni tygodnia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*