Nowoczesne metody leczenia żylaków

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Nowoczesną oraz efektywną metodą nie inwazyjnego likwidowania żylaków jest ablacja laserowa EVLT a także EVLA. Metoda EVLT wykorzystuje prąd elektryczny o częstotliwości 460 kHz a także mocy 2-4 W. W wyniku działania prądu ścianki żylaka zostają podgrzane do temperatury nieco ponad osiemdziesięciu pięciu stopni Celcjusza, a wygenerowana w taki sposób energia cieplna powoduje obkurczenie się ścianek żylaka a w efekcie jego zmniejszenie a także zasklepienie. Leczenie żylaków metodą EVLA polega na iniekcji pod znieczuleniem w światło żyły końcówki lasera. Laser emituje fale o długości nieco ponad tysiąc trzysta nm, jakie niszczą z powodzeniem ścianki żylaka a w efekcie powodują zarastanie jego prześwitu. 

Postęp techniczny idzie do przodu i medycyna nie pozostaje w tyle. Kilka miesięcy temu dowiedziałem się o wykorzystaniu we Wrocławiu zmodyfikowanego genetycznie lnu do produkcji specjalnych opatrunków służących do leczenia trudno gojących się ran. Następnie zaś o zbawiennych właściwościach nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3 w walce z miażdżycowymi chorobami układu krwionośnego. 

Jak jesteśmy już przy ułomnościach układu krążenia przyjrzyjmy się nowoczesnym sposobom leczenia jednego z najpowszechniejszych schorzeń, jakim są żylaki. Czym są żylaki? To niezwykle niewygodny obrzęk żył kończyn dolnych. Żylak powstaje w efekcie nadmiernego poszerzania się żyły, co może skutkować pękaniem ścianek żyły i owrzodzeniami. Żylaki powodują skręcanie się żył, a w efekcie wybrzuszanie się skóry. Najczęściej występującymi żylakami są żylaki kończyn dolnych chociaż żylaki nóg to nie jedyny rodzaj żylaków. Nierzadko mamy także do czynienia z żylakami przełyku, a rzadziej z żylakami układu wydalniczego. 

Nowatorską metodą, która oferuje w satysfakcjonujący sposób leczenie żylaków jest skleroterapia. Zabieg ten jest stosowane w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej a polega ono na iniekcji do chorej żyły specjalnego roztworu, jakiego zadaniem jest wywołanie stanu zapalnego ściany żyły. W wyniku powstania stanu zapalnego w tym miejscu powstaje skrzeplina, jaka blokuje dopływ krwi do żylaka, a to powoduje jego zwłóknienie i z powodu obniżenia się ciśnienia krwi stopniowy zanik. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*