Skip to content

Nowoczesne metody leczenia żylaków

Written by

Nowoczesną oraz efektywną metodą nie inwazyjnego likwidowania żylaków jest ablacja laserowa EVLT a także EVLA. Metoda EVLT wykorzystuje prąd elektryczny o częstotliwości 460 kHz a także mocy 2-4 W. W wyniku działania prądu ścianki żylaka zostają podgrzane do temperatury nieco ponad osiemdziesięciu pięciu stopni Celcjusza, a wygenerowana w taki sposób energia cieplna powoduje obkurczenie się ścianek żylaka a w efekcie jego zmniejszenie a także zasklepienie. Leczenie żylaków metodą EVLA polega na iniekcji pod znieczuleniem w światło żyły końcówki lasera. Laser emituje fale o długości nieco ponad tysiąc trzysta nm, jakie niszczą z powodzeniem ścianki żylaka a w efekcie powodują zarastanie jego prześwitu. 

Postęp techniczny idzie do przodu i medycyna nie pozostaje w tyle. Kilka miesięcy temu dowiedziałem się o wykorzystaniu we Wrocławiu zmodyfikowanego genetycznie lnu do produkcji specjalnych opatrunków służących do leczenia trudno gojących się ran. Następnie zaś o zbawiennych właściwościach nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3 w walce z miażdżycowymi chorobami układu krwionośnego. 

Jak jesteśmy już przy ułomnościach układu krążenia przyjrzyjmy się nowoczesnym sposobom leczenia jednego z najpowszechniejszych schorzeń, jakim są żylaki. Czym są żylaki? To niezwykle niewygodny obrzęk żył kończyn dolnych. Żylak powstaje w efekcie nadmiernego poszerzania się żyły, co może skutkować pękaniem ścianek żyły i owrzodzeniami. Żylaki powodują skręcanie się żył, a w efekcie wybrzuszanie się skóry. Najczęściej występującymi żylakami są żylaki kończyn dolnych chociaż żylaki nóg to nie jedyny rodzaj żylaków. Nierzadko mamy także do czynienia z żylakami przełyku, a rzadziej z żylakami układu wydalniczego. 

Nowatorską metodą, która oferuje w satysfakcjonujący sposób leczenie żylaków jest skleroterapia. Zabieg ten jest stosowane w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej a polega ono na iniekcji do chorej żyły specjalnego roztworu, jakiego zadaniem jest wywołanie stanu zapalnego ściany żyły. W wyniku powstania stanu zapalnego w tym miejscu powstaje skrzeplina, jaka blokuje dopływ krwi do żylaka, a to powoduje jego zwłóknienie i z powodu obniżenia się ciśnienia krwi stopniowy zanik. 

Previous article

Jakie są efekty kuracji olejkiem Hairmastic?

Next article

Jak kupować okulary przeciwsłoneczne

Join the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *