Problemy z potencją

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zanim zaczniemy mówić o impotencji zastanówmy się, czym jest potencja. Jest to nic innego jak zdolność kobiety i mężczyzny do osiągania reakcji seksualnych. Zazwyczaj to mężczyźni odznaczają się większą aktywnością seksualną i mogą kilkakrotnie osiągać orgazm. W języku potocznym mówiąc o potencji myślimy o pewnej sprawności seksualnej, o umiejętności wyciągania korzyści ze współżycia i o osiąganiu orgazmu. Najczęściej o potencji mówi się przy okazji występowania jakiejś niedogodności, tudzież zaburzeń w tej sferze. Niektórzy twierdzą, że nawet 30-40 % mężczyzn w Polsce ma problemy z potencją. Większość z nich nie poddaje się leczeniu, gdyż uważa to za normalny proces starzenia. Kiedy pojawia się problem staramy się ukryć go jak najgłębiej, próbujemy oszukać partnerów seksualnych, aby prawda nie wyszła na jaw.

Problemy z potencją mogą się objawiać na różnych płaszczyznach. Mogą występować niedogodności w: występowaniu podniecenia seksualnego, niektórzy nieustannie odczuwają podniecenie, co przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, a inni mają problem w odczuwaniu i dla wielu współżycie staje się nieprzyjemnym obowiązkiem- może to doprowadzić do całkowitego zniechęcenia seksualnego; reakcji narządów płciowych na podniecenie seksualne, stąd problemy z erekcją u mężczyzn lub całkowity brak chęci do podejmowania współżycia; odbywaniu współżycia satysfakcjonującego dla kobiety czy mężczyzny, mogą to być mechaniczne uszkodzenia lub np. przedwczesny wytrysk; odbywaniu stosunku seksualnego zakończonego orgazmem, wiele osób nie może osiągnąć satysfakcji ze współżycia.

Skąd biorą się problemy z potencją? W większości są one spowodowane problemami z psychiką choć wiadomo też, że istnieją problemy mechaniczne, ściśle związane z naszą fizycznością. Niektórzy cierpią przez wrodzone wady genetyczne. Potencja u mężczyzn zazwyczaj trwa dłużej i nawet 80-latkowie są w stanie osiągać reakcje seksualne. Z drugiej strony wielu bardzo młodych mężczyzn cierpi z powodu problemów z potencją. Mężczyzna, który zawsze uchodzi za macho wstydzi się swoich problemów w sferze seksualnej i zamiast szukać pomocy, ukrywa swój defekt, powiększając w ten sposób swoje upokorzenie i niezdolność seksualną. Internet przyszedł na pomoc wielu mężczyznom. Nie muszą się nikomu przyznawać do swoich problemów, a w sieci mogą jako nikomu nieznany Pan X szukać pomocy. Dzięki temu wielu mężczyzn poprawiło swoje życie seksualne i dostało wsparcie od innych, cierpiących na podobne dolegliwości. Najważniejsze jest to, aby nie pozostawać z problemem samemu i żeby chcieć poprawić swoją sprawność seksualną, która nie musi już zależeć od wieku. Każdy z nas czasem się zastanawia jak poprawić swoją potencję, szczególnie mężczyźni chcą wydłużyć czas współżycia seksualnego, uwrażliwić się na oczekiwania partnerki, chcą sami osiągać orgazm, ale i dawać kobietom satysfakcję seksualną. Te dążenia i możliwość otrzymania odpowiedzi sprawia, że poprawiło się życie seksualne wielu osób w Polsce.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*