Produkcja filmowa jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin. Ostatnimi czasy bardzo mocno skupia się wokół tematu filmów promocyjnych, którymi są po prostu krótkie filmy reklamowe, bardziej znane jako spoty reklamowe. Ich głównym zadaniem jest nakłonienie klienta do zakupu reklamowanego produktu, skorzystania z usługi firmy lub po prostu zbudowanie wizerunku marki.

Krótkie, treściwe filmy reklamowe to klucz do sukcesu

Główną cechą spotu reklamowego jest jego krótki czas trwania. Stworzenie takiej produkcji, która przyciągnie uwagę klienta jest niezwykle trudne, spot musi być ciekawy i posiadać chwytliwe hasło, tak aby osoba oglądająca łatwo mogła skojarzyć dany produkt lub usługę. Ponadto film reklamowy musi przekazywać najważniejsze informacje o reklamowanym produkcie lub usłudze, jednak bez zagłębiania się w szczegóły. Ogólnie rzecz biorąc ma to być forma zachęty do skorzystania z reklamowanej oferty. Takie właśnie profesjonalne reklamy video wyprodukuje dla nas Dom Produkcyjny GrandFox Filmy Reklamowe Kraków i zapewne nas więcej niż zadowolą.

Rodzaje spotów reklamowych

Filmy reklamowe mogą być przedstawione w formie tradycyjnej lub animowanej. Istnieje wiele rodzai spotów reklamowych najbardziej popularne to:
– spoty reklamowe reklamujące produkt,
– spoty reklamowe w formie explainer video,
– spoty reklamowe w formie testymoniali video,
– spoty reklamowe w formie recenzji,
– filmy promocyjne eventowe,
– filmy promocyjne o firmie.

Spot reklamowy musi być przede wszystkim skuteczny, a jego forma powinna być dostosowana do reklamowanego produktu, ponieważ każdy rodzaj filmu promocyjnego jest realizowany zupełnie inaczej. Film w formie explainer video (inaczej eksplanacyjny) ma za zadanie wytłumaczyć jak coś działa więc odpowiedni będzie do rzeczy nietypowych i innowacyjnych takich jak na przykład serwis do odsprzedaży biletów, natomiast nie znajdzie on zastosowania w przypadku wykonania reklamy na przykład telefonu komórkowego, bowiem w dzisiejszych czasach każdy z nas wie jak działa telefon.

Bardzo ciekawą formą reklamy jest również film reklamowy w formie testymoniali video ma on za zadanie przedstawić klienta, który opowiada o tym jak dany produkt i usługa mu pomogły. Głównym zadaniem testymoniali video jest zbudowanie zaufania klienta do danej marki. Obecnie najbardziej popularną forma reklamy jest film reklamowy w formie recenzji. Jest on rozpowszechniany najczęściej na wszelkiego rodzaju portalach społecznościowych. Influencerzy wykorzystują swój wizerunek do reklamowania danego produktu lub usługi za co otrzymują odpowiednie benefity.