Sprawdzamy skuteczność tabletek odchudzających Zielona Kawa

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Badania nad skutecznością tabletek odchudzających, zawierających w swoim składzie ekstrakt z zielonej kawy, były prowadzone przez 22 tygodnie. Do grupy poddawanej testom zakwalifikowano 16 osób, którym w czasie trwania testów podawano tabletki odchudzające, w których recepturach znajdował się ekstrakt z zielonej kawy.

Czy zielona kawa jest skuteczna?

Pacjentom poddanym próbie podawano ekstrakt z zielonej kawy w wysokich dawkach (1050 mg), małych (700 mg) lub placebo w czasie sześciu tygodni. Między poszczególnymi okresami konieczna była 14 dniowa przerwa w przyjmowaniu ekstraktu z zielonej kawy, ponieważ mniej więcej tyle czasu potrzebuje organizm, aby całkowicie oczyścić się z choćby śladowych ilości podawanych dawek ekstraktu z zielonej kawy. Leki były podawane wszystkim pacjentom w tym samym czasie a w trakcie badań dokonywano pomiarów masy ciała, określano współczynnik BMI, stopień otłuszczenia ciała oraz tętno i ciśnienie tętnicze.

Uzyskane wyniki zaskoczyły pozytywnie naukowców. Okazało się, że przeprowadzone testy potwierdziły wysoką skuteczność tabletek odchudzających zawierających ekstrakt z zielonej kawy. Podczas badań u badanych osób uzyskano następujące wyniki

– średni spadek masy ciała: – 8,04 ± 2,31 kg

– średni spadek współczynnika BMI: -2,92 ± 0,85 kg/m2

– średni spadek stopnia otłuszczenia ciała: -4,44% ± 2,00%

– oraz niewielki spadek częstotliwości akcji serca: -2,56 ± 2,85 uderzeń na minutę

Osoby poddane badaniom były pouczone, że w trakcie przyjmowania tabletek zawierających ekstrakt z zielonej kawy, nie powinny w żaden sposób modyfikować swojego stylu życia ani diety. Dlatego należy przypuszczać, że w przypadku kompleksowego podejścia do odchudzania z zastosowaniem ekstraktu z zielonej kawy, czyli farmakologii wspieranej zmianą stylu życia i aktywności, uzyskane efekty mogą być znacznie lepsze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*