Jeżeli masz kłopot z niedrożnymi rurami, sytuacja taka uniemożliwia nie tylko korzystanie z urządzeń, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania, ale w miarę czasu może dojść do poważniejszej awarii i w efekcie zalania mieszkania.

Pamiętaj, że samodzielne naprawianie instalacji może być kłopotliwe, zwłaszcza, gdy nie masz odpowiednich narzędzi i doświadczenia. Jak wygląda udrażnianie rur i dlaczego konieczna jest pomoc firmy świadczącej usługi hydrauliczne? Przeczytaj poniższe praktyczne porady i sprawdź wszystko, co musisz wiedzieć o udrażnianiu rur!

Domowe sposoby na niedrożne rury nie zawsze są skuteczne!

Wśród najpopularniejszych domowych metod udrażniania rur pomocne będą różnego rodzaju żele, proszki lub płyny. Niestety duża niedrożność nie zostanie usunięta przez te środki, dlatego trzeba zdecydować się na hydraulika, który dysponuje specjalistycznym sprzętem, dzięki czemu praca z udrażnianiem idzie znacznie szybciej.

Jak wygląda udrażnianie rur – usługi hydrauliczne

Do profesjonalnych metod czyszczenia rur fachowcy stosują metodę czyszczenia ciśnieniowego. Sposób ten ta nazywany jest też metodą hydrodynamiczną. Polega ona na:
wprowadzenia do rur węża o pasującej głowicy i dyszy
woda puszczona pod dużym ciśnieniem rozbija zanieczyszczenia na mniejsze części (poradzi sobie nawet z kamieniem)
w pakiecie wraz z udrażnianiem ciśnieniowym rur możemy wybrać wsparcie bakteriologiczne (do pionów łazienkowych i kuchennych wprowadza się specjalne szczepy bakterii, które rozkładają powstały osad: jest to metoda nowoczesna, skuteczna i bezpieczna)
Innym sposobem na niedrożne rury, który wymaga pracy fachowca, jakim jest hydraulik, to wprowadzenie do rur sprężyny elektrycznej. Ta metoda sprawdzi się gdy chcesz oczyścić rury w kuchni, w kratkach pod wanną oraz pionach i poziomach kanalizacyjnych.

Ile kosztuje udrażnianie rur i kiedy jest to konieczne?

Jeśli mimo stosowania domowych sposobów problem zatkanych rur powraca, konieczne będzie skorzystanie z usług doświadczonych fachowców, którzy stosują nowoczesne metody udrażniania rur. Gdy rury są już wiekowe, hydraulik z pewnością zaproponuje Ci wymianę rur na nowe. Warto skorzystać z tej propozycji, ponieważ stare rury mogą być przyczyną ciągłej niedrożności.

Koszt udrażniania rur zależy od tego, ile mamy niedrożnych rur, na jaki sposób czyszczenia się decydujemy oraz tego, czy konieczna będzie wymiana starych rur. Ceny nie są wygórowane, jeśli chodzi o udrażnianie rur, natomiast wymiana starych rur to zdecydowanie kosztowniejsze przedsięwzięcie.

About admin

administrator