Suplementy diety, czy na pewno tak zdrowe?

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Rynek preparatów OTC oraz suplementów diety rośnie w Polsce w szybkim tempie. Przyczynia się do tego zarówno intensywna reklama wiodących preparatów, jak i tendencja do leczenia się we własnym zakresie, zamiast korzystania z profesjonalnej pomocy medycznej. Często również, w związku z coraz szybszym trybem życia i mniejszą ilością czasu na gotowanie we własnym zakresie, co skutkuje stołowaniem się w barach i fast –foodach, stosujemy suplementy diety aby uzupełnić rzeczywiste lub spodziewane braki substancji odżywczych w organizmie.

Czy jednak spożywanie suplementów jest tak zdrowe?

Przy używaniu dwóch czy trzech preparatów nie ma powodów do obaw, ale już kilka różnych dodatków, może zamiast w korzystny sposób, negatywnie wpłynąć na nasz organizm. To o czym trzeba pamiętać to fakt iż niekiedy osobno neutralne lub pomocne dla organizmu środki, w połączeniu mogą być substancją niebezpieczną. Bywa również iż przyjmujemy suplementy zupełnie bez przyczyny.

Nie wiedząc jakich substancji brakuje w organizmie, wybieramy suplement lub zestaw witamin na „chybił trafił” skuszeni reklamą lub ładnym opakowaniem, wierząc, że dzięki przyjmowanym tabletkom poprawi nam się komfort życia i stan psychofizyczny. Pamiętać należy również w tym przypadku o rozsądku i umiarze. W końcu chodzi o nasze zdrowie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*