Niejedna osoba zgodzi się z tym, że profile aluminiowe do led to inwestycja w ochronę, ale i lepszą ich funkcjonalność. Wynika to stąd, że działają one na zasadzie radiatora, wobec czego są w stanie odprowadzić nadmiar ciepła. Nie jest to zatem żaden wymysł, a niezwykle przydatna rzecz. Klasyczne profile oraz led profile aluminiowe dostępne są w różnych kolorach, czy wzorach. Ich wymiar można dopasować do potrzeb klienta. Można je zamówić samemu, ale na pewno warto przedtem posiąść wiedzę potrzebną do uniknięcia niepotrzebnych pomyłek, bo i takowe mogą się zdarzyć przy zamawianiu, czy podczas instalacji profili. Tak czy inaczej, gra jest warta świeczki, a jeśli chcesz się wykazać, to możesz stworzyć nawet swój własny klosz, co jest łatwiejsze niż może Ci się wydawać.

Do czego potrzebne są profile?

Skoro wiadomo już, że kluczowym aspektem profili jest zapewnienie ochrony całej instalacji, to możemy twierdzić, że to nie tylko jakiś tam dodatek. Listwy te pozwolą zabezpieczyć taśmę, co z pewnością jest istotną sprawą. Jak widać zatem, montaż listew nie ma na celu tylko sprawić, że pomieszczenie będzie prezentowało się korzystnie. Jest to oczywiście kolejna zaleta, ale jednak sprawa poboczna. Wybierając profile wodoodporne mamy dodatkowo pewność, że ochrona przed uszkodzeniami będzie jeszcze większa. Taśma ledowa musi zostać zabezpieczona, bo dopiero wtedy możemy trochę zdjąć rękę z pulsu i cieszyć się oświetleniem LED.

Klosz – gotowy, czy taki DIY?

Elementem profili często są klosze. Nie we wszystkich profilach się znajdują, ale jednak w przeważającej części. Na listwach wykończeniowych do szkła, czy kanałach do rur nie instaluje się klosza. Wynika to stąd, że to rura PCV pełni funkcję klosza.
A jeśli już o tym mowa, to istnieje możliwość stworzenia własnego klosza z rury PCV. Jeśli ktoś czuje się na siłach, aby się podjąć takiego zadania, to jak najbardziej zachęcamy, aby to zrobić. W tym celu potrzebna będzie wspomniana rura PCV, w której można wyciąć różne figury, postacie, czy cokolwiek innego, co dobrze będzie wyglądało, gdy się podświetli. Stwórz szablon, przygotuj sprzęt do wycinania i do dzieła! Rurkę można ponacinać, czy wywiercić dziurki, w wybranym przez siebie kształcie. Na koniec już pozostaje tylko dopasować klosz do oświetlenia, zamontować i gotowe.
Jeśli jednak ktoś nie widzi się w roli takiego majsterkowicza, to może równie dobrze zakupić klosz w sklepie. Do wyboru są te transparentne, kolorowe, ale i mleczne oraz mrożone. W tym przypadku wszystko zależy od upodobań i preferencji klienta, więc należy się kierować swoim gustem.

 

About admin

administrator