Klasyczne oświetlenie żarówkowe odchodzi już do lamusa. Jeszcze jakiś czas temu obserwowaliśmy tendencję wzrostową wśród żarówek tzw. energooszczędnych, jednak w obecnych czasach wszystkie pozostałe typy zdają się ustępować nowoczesnej technologii.

Nowoczesne oświetlenie LED

Żarówki LED-owe, bo o nich mowa, rozwiązują wiele problemów, które dotąd bardzo często trapiły w zasadzie każdego człowieka. Oświetlenie ledowe ma kilka kluczowych zalet, a najważniejszą z nich jest niski pobór energii elektrycznej. Ta cecha wynika z budowy elementu świecącego. W dużym uproszczeniu – porównując żarówki LED z energooszczędnymi, te pierwsze są w stanie zapalić się w ciągu mikrosekund, osiągając pełną jasność, natomiast drugie potrzebują na to trochę czasu. Inna kwestią jest czas życia takich żarówek. Podczas gdy długość cyklu życia żarówek energooszczędnych jest w dużej mierze uzależniona od ilości włączeń i wyłączeń, które znacznie skracają ten czas, żarówka LED nie ma takiego problemu.

Ekologiczne światło

Dla ekologów także jest istotna różnica. Oświetlenie ledowe nie zawiera rtęci. Przechodząc do meritum, oświetlenie typu LED daje wiele korzyści. Jedną z niewymienionych do tej pory, jest możliwość prostego zamontowania. Moduły LED Samsung GOQ można zastosować choćby jako oświetlenie punktowe wszelkiego rodzaju elementów, na które chcemy skierować uwagę osoby oglądającej – czy to baner reklamowy, czy też blat kuchenny. Stanowią one bardzo trwałe i efektywne źródło światła, przez co zyskują rzesze zwolenników. Nie sposób przejść obojętnie wobec tak wielu korzyści.

About admin

administrator