Ciepły montaż – na co zwrócić szczególną uwagę?

Jeśli chciałbyś zmniejszyć w przyszłości rachunki za ogrzewanie i jesteś na etapie budowy domu, koniecznie powinieneś rozważyć ciepły montaż okna. W jaki sposób wykonać ten montaż i na co zwrócić szczególną uwagę? Przeczytaj artykuł i sięgnij po sprawdzone porady!

Ciepły montaż – co jest potrzebne?

Do wykonania ciepłego montażu niezbędne będą:

  • taśmy preizolacyjne
  • kleje i pianki izolacyjne
  • wsporniki i profile podokienne

Gdy decydujesz się na ciepły montaż okna już na etapie budowy domu, wówczas wykonanie izolacji jest znacznie prostsze niż wtedy, kiedy chcesz wymienić istniejącą izolację.
Czy taki montaż naprawdę się opłaca?
Ciepły rodzaj montażu jest zdecydowanie opłacalny – znacząco obniża koszty ogrzewania i warto go zastosować zwłaszcza na dużym metrażu, gdzie utratą ciepła jest znaczna. Przy ciepłym montażu trzeba też mieć na uwadze założenie odpowiedniego systemu wentylacji. Cyrkulacja powietrza musi być utrzymana, w innym wypadku na ścianach i suficie szybko pojawi się grzyb. Ciepły rodzaj montażu, jeśli jest wykonany profesjonalnie, może zapobiegać powstawaniu grzyba i pleśni na ścianach, dzięki temu, że chroni przed zawilgoceniem pianki poliuretanowej. Niemniej jednak zawsze trzeba zwracać uwagę na system wentylacji, który oprócz wysokiej klasy materiałów uszczelniających pełni w domu ważna rolę.

Okno drewniane czy PCV – które lepiej się sprawdzi przy ciepłym montażu?

Zarówno okno PCV, jak i okno drewniane może być zamontowane, tak, aby zminimalizować utratę ciepła. Pamiętajmy, że okna plastikowe mają większą tendencję do skraplania się. Natomiast drewniane ramy okna przepuszczają powietrze i są w pełni naturalnym surowcem, o lepszych właściwościach niż PCV. Jeśli mowa o oknach, powinniśmy również podczas budowy domu, zrezygnować z kaloryferów po oknami – to rozwiązanie popularne w blokach, niekoniecznie sprawdzi się w domu jednorodzinnym. Aby podnieść skuteczność ciepłego montażu, warto zainstalować ogrzewanie podłogowe, które równomiernie nagrzewa pomieszczenia, a nie tak jak w przypadku kaloryferów, gdy ciepło ucieka do góry.

Montaż ciepły – czy można wykonać samodzielnie?

Gdy chcesz wymienić okno na nowe, rozważ przy okazji ciepły rodzaj montażu. Wymiana stolarki okiennej to doskonała okazja do tego, aby poprawić parametry cieplne mieszkania lub domu. Możesz zrobić to samodzielnie przy pomocy taśm preizolacyjnych, ale musisz mieć co najmniej podstawową wiedzę w tym zakresie. Wymiana okien wykonana przez fachowców: zdecyduj się na firmę, która także zajmuje się montażem izolacji.

About admin

administrator